Bulaşık Makinesi İçin Koku Gidericisi Nasıl Yapılır?

 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...

Evimizde en çok kullandığımız ürünlerin başında gelen bulaşık makinesi için deterjanlar ve makine parfümleri sağlığımızı oldukça tehdit etmekte. Üzerinde fazlaca uyarılar bulunan ve ve kokusu için satılan bu ürünler sizlerin de aklını karıştırmıyor mu ? Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın, hamilelerden uzak tutun ve koklamayın gibi ibarelere satılan her ürünün üzerinde rastlıyoruz. Bu uyarılar bizlerin sağlığını tehdit etmemesi açısından konurken bizler kokuları hoş olduğu için ürünleri satın alıyor ve sürekli kullanarak, fazla ücret ödeyerek sağlığımızı hiçe sayıyoruz. Fakat bunların daha doğal ve sağlıklı yolları bulunmakta.  Bizde sizler için sağlığımızı en çok tehdit eden etken maddeler ve bunların kolay çözümlerini listeledik.

Bulaşık Makinesi İçin Koku Gidericilerin İçindeki Maddeler…

 • Boya (renkendirmek ve hoş durması için)
 • Parfüm ve çeşitli esanslar (hoş koku verip bizleri cezbetmesi için)
 • Polietilen (plastik)

Bulaşık Makinesi İçin Koku Giderici Önerileri…

 • Sıkılmış yarım limon kabuğunu makinenin çatal bıçak kısmına koyun veya üst kattaki çıkıntılardan birine yerleştirin.
 • Makinenizin sepetine 1-2 çubuk tarçın koyun.

Bulaşık makineniz için verdiğimiz tavsiye hoşunuza gittiyse sizler için harika bir önerim daha var. Evde bulaşık makinesi tozu hazırlamaya ne dersiniz ? Hem ekonominizi dengeleyip hem de sağlıklı ürünler kullanmak istiyorsanız tavsiyemiz tam da size göre.

OKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

 • Evde Makine Tuzu Nasıl Yapılır? – Ekspres Evim
  4 ay önce

  […] makine tuzu demişken eğer dilerseniz Bulaşık Makinesi İçin Koku Gidericisi Nasıl Yapılır yazımızı da bir inceleyip bulaşık makinenizin mis gibi kokmasını […]

  1
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com