Doğumdan Sonra Egzersiz İle Formunuzu Geri Kazanın

Doğumdan sonra egzersiz yapmak
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Doğumdan sonra egzersiz yapmak, doğumdan önceki kıyafetlerinize geri dönmenin başka harika bir yoludur. Hamilelik süresince egzersiz yapmamış olsanız bile, başlamak için asla çok geç değildir.

 Yavaş yavaş başlayın…..

Doğumdan önce hareketliyseniz kendinizi hazır hissettiğiniz zaman düzenli egzersize devam edebilirsiniz. Hafif aerobik ya da tempolu yürüyüş gibi hafif egzersizlerle başlayın ya da yoga egzersizinize devam edin. Eğer doğumdan önce hareketli değilseniz,Değişiklikleri önizle (yeni pencerede açılır) her gün azar azar yürüyerek başlayın ve hareketinizi zamanla artırın. Sağlık uzmanınızla nasıl devam edeceğinizi konuşun.

 Ev işi yapın…..

Ev işlerine biraz daha fazla enerji harcayın ve kısa sürede yalnızca temiz bir eviniz olmayacak, aynı zamanda daha iyi bir vücudunuz, daha güçlü kaslarınız ve daha az kilonuz olacaktır.

 Pozitif kalın…..

Egzersiz psikolojik olarak da daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Hafif bir doğum sonrası depresyona girdiyseniz, ev işleri yaparken en sevdiğiniz müziği dinlemeyi ya da en sevdiğiniz televizyon programını izlemeye çalışın.

 Kegel egzersizleri…..

Pelvik taban kaslarınızı güçlendirmenin yanı sıra, bu egzersizler idrar kontrolünü geliştirir, epizyotomi sonrası iyileşmeyi hızlandırır ve cinsel ilişki kalitesini artırabilir. Vajina ve perineum kaslarınızı sıkıştırın ve birkaç saniye tutun ve serbest bırakın. (Günde birkaç defa tekrar edin.) Kegel egzersizlerine doğumdan hemen sonra başlayabilirsiniz.

Annelerden…..

Bebeğimi, ihtiyacımız olan tüm egzersizleri yapabildiğimiz bir bebek jimnastik kursuna götürdüm. Bu beni evden çıkarttı ve tekrar forma girmenin yollarını arayan başka annelerle tanıştım. Bebeğim başka bebeklerle olmayı sevdi ve ben de hem egzersizlerimi yaparken hem de sınıfta bebeğimin peşinde koşarken kilo verdim.

 Bebek Egzersizi…..

Sezaryen yaptıktan sonra, kendimi egzersiz yapacak kadar güçlü hissetmiyordum. Yaralarımdan çok acı çekiyordum ve karnım gerçekten çok ağrıyordu. Sonunda beni dışarı çıkaran şey bebeğimdi. Ağladığı zaman, yürüyüş ve sallamaktan başka hiçbir şey onu sakinleştirmezdi. Bunu günde birkaç kez yapmak, çok hızlı forma girmemi sağladı. Bu; başım, karnım, bacaklarım ve bebeğim için de iyiydi.

Çikolata…..

Hemşirelerden biri bana çikolatanın emziren anneler için zararlı olduğunu söyledi ve onu şeker kutumdan aldı! Bazı yiyeceklerin annenin midesine kötü gelebilmesi ya da bebeğin sindiriminde küçük problemlere neden olabilmesine rağmen, daha sonra hiçbir özel yiyeceğin emziren anne için zararlı olmadığını öğrendim. Çikolatanın emziren annelere iyi geldiğine eminim. Bu bize enerji ve keyif verir. Ayrıca içerisinde bazı hastalıkları önlemeye yardımcı antioksidanlar barındırır. Ben, çikolata ilacını getirin diyorum!

OKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com