Dolaplar Nasıl Temizlenir?

Dolaplar ne kadar temiz olursa olsun ya da ne kadar çok temizlerseniz temizleyin eğer güzel bir şekilde yerleştirmediyseniz asla temiz olduklarını belli etmeyeceklerdir.

 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...

Dolaplar ne kadar temiz olursa olsun ya da ne kadar çok temizlerseniz temizleyin eğer güzel bir şekilde yerleştirmediyseniz asla temiz olduklarını belli etmeyeceklerdir. Bu yüzden dolaplarınızı yerleştirmeden önce bu dolabı ne için kullanacağınıza karar vermelisiniz. Daha sonra dolabın hangi eşyalar ya da çamaşırlar için kullanılması gerektiğini belirleyin.

Dolaplar Nasıl Temizlenir Adım Adım Anlatım …

1 Adım; öncelikle bir kaç naylon torba ve bir kaç tane kutu alın ve dolabın içindeki eşyaları ayırmak ile işe başlayın. Kutulardan bir tanesine kullanmadığınız ve başkalarına vereceğiniz eşyaları, birine okul kermesi ya da bağışlara ayırdığınız eşya ve çamaşırları ve bir başka kutuya da kullanacağınız eşya veya çamaşırları koyun.

 1. Adım; kesinlikle dolabın hepsini bir anda boşaltmayın. Dolabı bölüm bölüm bir günde iki raf ya da çekmece olarak yerleştirin. Eğer dolabın hepsini bir anda yapmak istiyorsanız bunun için yeterli vaktiniz olduğundan emin olun.
 2. Adım; dolabın içindeki eşyaları ayırdıktan ve dolabı boşalttıktan sonra dolabınızı gözden geçirin ve ekstra raf gereli mi diye bir bakın. Eğer raf gerekiyorsa eşyaları yerleştirmeden önce gerekli raf ayarlamasını yapın.
 3. Adım; Belki dolabınızın yeniden boyanması gerekebilir. Eğer bu gerekli ise bu hem dolabınızı yenileyecek hem de mükemmel bir temizlik yapacaktır.
 4. Adım; Eğer kimyasal maddeler ile temizlik yapmak istemiyorsanız her zaman için sirkeli su karışımını kullanabilirsiniz. Sirkeli su ile temizlik yaptıktan sonra dolabınızı kuru ve pamuklu bir bez ile silin. Daha sonra dolabı yeniden nemli bir bez ile silin ve dolabın ya da çekmecenin kapaklarını açık bırakın.

Dolabınıza eşyaları yerleştirmeden önce çamaşırların yeniden yıkanıp yıkanmaması gerektiğine ve eşyaların yıkanması ya da tozlarının alınıp alınmaması gerektiğini kontrol edin. Her zaman için yeni temizlenmiş dolaba temiz eşya ve çamaşırların konması çok daha sağlıklıdır.

Eğer sizde doğal temizlikten yanaysanız ve kimyasal maddeleri kullanmayı sevmiyorsanız o zaman sizlere Sirke Nerelerde Kullanılır? Yazımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca sadece mobilya değil çamaşırlarınızda da doğal temizlik istiyor ve sevdiklerinizin sağlığını kimyasal maddelerin insafına bırakmak istemiyorsanız o halde sizle çamaşır sodasının nasıl kullanılacağını ayrıntılı bir şekilde anlattığımız Çamaşır Sodası yazımızı okumanızı öneriyoruz.

OKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

 • Eve Sinen Kokulardan Nasıl Kurtuluruz? – Ekspres Evim
  3 ay önce

  […] hem de temziliğinizi kolayca yapabilirsiniz. Mutfaktaki dolaplar da oldukça önemlidir. Dolapların nasıl temizlenceğine dair ip uçları da hayatınızı kolaylaştıracak […]

  0
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com