Döşemelikler Sirkeyle Nasıl Temizlenir?

Döşemelikler sirkeyle nasıl temizlenir
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...

Döşemelikler sirkeyle nasıl temizlenir anlatmadan önce hem pelüş hem de kadife döşemeliklerin düzenli aralıklar ile süpürülmeleri gerektiğini belirtmek isteriz. Çünkü pelüş ya da kadife döşemelikler fırçalanmamalıdır. Fırçalama işlemi döşemeliklerdeki tozu dağıtmaktan başka bir işe yaramaz.

Döşemelikler Sirkeyle Nasıl Temizlenir…

 • Döşemelikler üzerindeki kir parçalarını temizlerken her defasında küçük bir bölümü sıvı kuru temizleyicisi ile temizlemeyi ihmal etmeyin.
 • Kuru temizleme sıvısını döşemeliğe uygulamadan önce mutlaka kumaşın görünmez bir bölümünde sıvıyı test edin.
 • Modern kadife döşemeliklerde 15 ml yani 1 çorba kaşığı kadar sirkeli 1 tane kase hazırlayın. Bu kaseye yarım litre kadar su ekleyin ve temiz bir bezi bu kaseye batırıp iyice ıslatın. Sonrasında kadife kumaşın tüylerini güzelce silin.
 • Kadife tüyleri yeniden kaldırmak için kumaşın 3 cm üzerinden buhar tutmanız yeterli olacaktır.
 • Koyu renkli deri döşemeleri temizlemek içinçeyrek bardak saf bezir yağı, 3/4 sirke ile kapalı bir kavanozda karıştırın. Sonrasında kavanozun kapağını kapatıp karışımı güzelce çalkalayın. Koltuk üzerindeki lekeler tamamen temizlenene dek bezi sürekli değiştirmeyi unutmayın.
 • Vinil döşemelikler temizlenirken sert bir paspası kullanın. Paspasın üzerinde kabartma sodası ya da sirke kullanın. Sorasında bir miktar deterjan kullanarak vinili güzelce yıkayın.

Döşemelik temizliği üzerinde daha fazla bilgi almak isterseniz o zaman birde yapay ipek döşemelikler nasıl temizlenir yazımıza da bir göz atmanızı öneririz.

OKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

 • Malt Sirkesi Nedir? – Ekspres Evim
  6 ay önce

  […] ulaşabilirsiniz. Sirkenin mucizeleri sadece yemek tarifleri ile sınırlı değildir. Temizlikte döşemeliklerinizi temizlemek için de kullanabileceğiniz tarifleri […]

  1
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com