Emzirme Ve Beslenme ile Formunuza Geri Kavuşun

Emzirme
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...

Emzirme; Doğumdan sonraki on büyük kişisel kaygılarınızdan biri, formunuza geri kavuşmak olabilir. İyi haber; doğumdan hemen sonra hamilelikteki kilonuzun muhtemelen yüzde elli ile yüzde yetmiş beşini kaybedeceksiniz. Fazla kilolar için aşağıdakileri dikkate alınız.

Emzirme…..

Emzirmek; günde iki yüz ile sekiz yüz arasında kalori yaktırır ve rahminizin normal büyüklük ve şeklinde geri dönmesine yardım eden hormonların salgılanmasını sağlar. Emzirmek aynı zamanda bebeğiniz için de yararlıdır.

İyi beslenin…..

Çoğu emziren kadın, günde yaklaşık beş yüz fazla kaloriye ihtiyaç duyar. Düzenli beslenme bebeğiniz ve sizin için gereklidir. Sağlık uzmanınızla, sağlıklı bir beslenme planı hakkında konuşun.

 Katı diyetlerden kaçının…..

Emziriyorsanız, katı bir diyet bebeğiniz ve sizin için zararlı olabilir. Bunun yerine; sağlıklı besinler yiyin, bol sıvı tüketin ve emzirme döneminiz bittikten sonra diyetinize başlayın. O zamana kadar çok fazla kilo vermeye ihtiyacınız olmayabilir.

Mucizeler beklemeyin…..

Formunuza geri kavuşmak zaman alabilir, bu yüzden sabırlı olun. her şeyden önce, bütün bu kiloları almak dokuz ay sürdü! Son beş, on kilo inatçı olabilir, kendinize fazla yüklenmeyin.

OKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

 • Evde Emzirme Çatlakları İçin Jel Nasıl Hazırlanır? – Ekspres Evim
  3 hafta önce

  […] Emzirme sonrasında, emzirme aralarında ve bir kaç günlük ara ile uygulayabilirsiniz. […]

  1
 • Gebelik Çatlakları Önleyici Krem Nasıl Yapılır? – Ekspres Evim
  9 ay önce

  […] Gebelik zor bir süreçtir ve vücudumuzda oldukça fazla reaksiyon oluşmaktadır. Tabiki alınan kilolar bunların başında gelir. Doğru şekilde emzirme, beslenme ile formunuza çok kısa zamanda sağlıklı şekilde kavuşabilirsiniz. […]

  2
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com