Kanserden Korunma Yolları Nelerdir?

Kanserden korunma yolları
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Kanserden korunma yolları dediğimizde ilk aklınıza gelmesi gereken bol miktarda meyve ve sebze yemektir. Özellikle lahana, havuç, kabak, ıspanak, turp, elma, pancar, kayısı ve erik gibi lif bakımından zengin besinlere önem verin.

Kanserden Korunma Yolları

Bilhassa bol bol yeşil çay için. Hayvansal proteini çok daha az tüketin. Nohut, bezelye, mercimek ve fasulye yemeye gayret edin. Yağı çok daha az tüketin. Kızartma yaptıktan sonra kesinlikle aynı yağı kullanmayın. Ayrıca yapay mandıra, tütsülenmiş besinler, barbekü ve kızartmalardan uzak durun. Yapay renk, yapay tatlandırıcı, yapay parlaklık verici ve katkı maddesi bulunan hazır besinlerden uzak durun. Antibiyotik katkılı besinlerden kaçının. Hem ekolojik hem de doğal besinleri tercih edin.

Kansere Karşı Destek

Eğer kansere karşı bir desteğe ihtiyacınız varsa selenyum, E vitamini, C vitamini, Beta karoten, Gamma Linuleic Acid ve Omega-3 karışımdan faydalanabilirsiniz.

OKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  • Cilt Kanserinden Korunma Yolları Nelerdir, Cilt Kanseri
    3 sene önce

    […] kanserinden korunma yolları yazımızda hem kanserden korunmanın yollarını hem de erken yaşlanmayı önlemenin yollarını aynı anda […]

    2
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com