Kolay Temizlik Püf Noktaları

Kolay temizlik püf noktaları
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Kolay temizlik püf noktaları yazımızda bebek ayakkabıları, küf lekesi, koyu renk ayakkabı temizliği, bira lekesi, şarap lekesi,  mobilya temizliği, bambu temizliği, gözlük camı temizliği, sararan çamaşırlar, balmumu lekesi ve çay lekesi temizlik püf noktalarını inceleyebilirsiniz.

Kolay Temizlik Püf Noktaları…

Bebek Ayakkabıları Temizliği;  Bebek ayakkabıları nemi ve kiri kolay bir şekilde emerler bu yüzden de bebek ayakkabılarını sürekli olarak temiz tutmanız gereklidir. Bunun için de lanolinli makyaj temizleme sütü kullanabilirsiniz.

Küf Lekesi; Küf lekelerini temizlerken gliserinli temiz bir bez kullanabilirsiniz.

Koyu Renk Ayakkabı Temizliği; Koyu renk ayakkabılarınızı temizlemek için alkollü bir bez kullanabilirsiniz. Eğer ayakkabınız vernikli ise o zaman süt ve limon ile temizleme işlemi uygulayabilirsiniz.

Bira Lekesi; Bira lekesi için sabunlu suyun içerisine biraz amonyak ilave edin ve bu karışımı lekelerin üzerine sürerek temizleyin.

Şarap Lekesi; Şarap lekesini çıkartmak için oksijenli su ile tampon yapın veya lekenin üzerini tamamen örtecek şekilde tuz serpin ve bu şekilde bir süre bekletin. Daha sonra lekeyi yıkayın.

Mobilya Temizliği; Mobilya temizliğinde terebentin ile beyaz sirkeyi karıştırın ve temiz bir bezi bu karışıma batırarak mobilyalarınızı temizleyin.

Balmumu Lekeleri; balmumu lekesi olmuş bölgelere kurutma kâğıdı koyun ve kâğıdın üzerinden ılık ütü ile geçin.

Bambu Temizliği; Çamaşır suyu ile amonyağı sıcak suyun içerisine ilave edin ve bu karışıma batırmış olduğunuz temiz bir fırça ile bambularınızı temizleyin. Sonrasında durulama yapın ve keten yağına batırmış olduğunuz bir bez ile mobilyalarınızı ovun.

Benzin Lekesi; Benzin lekesini temizlemek için lekeli bölgeyi saf gliserinin içerisine batırın. Sonra su ile silin ve tersinden ütü ile ütüleyin.

Gözlük Camları; Gözlük camlarını temizlemek için gliserin ile silebilirsiniz. Bu sayede hem temiz gözlük camlarına sahip olacak hem de gözlük camlarınızın buğulanmasını önleyeceksiniz.

Sararan Çamaşırlar; Sararan çamaşırlarınızı geri kazanmak için sararmış bölgeleri çiğ süt ile ıslatın ve güneşte kuruttuktan sonra yıkayın.

Alçı Lekesi; Alçı lekelerinden kurtulmak için lekeli bölgeleri ılık sirkeye batırılmış temiz bir bez yardımı ile silin.

Çay Lekeleri; Beyaz kumaş üzerindeki çay lekelerini limon suyu ile silebilir ve soğuk su ile durulayabilirsiniz. Renkli kumaş üzerindeki çay lekelerini temizlemek için yumurta sarısı ve temiz suyu karıştırın ve bu su ile ovup sonrasında da gliserinli su ile lekeli bölgeyi silin. Halı üzerindeki çay lekesini temizlemek için sirke ve alkol karışımı kullanabilirsiniz.

OKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  • Temizlik Yaparken Hayatınız Kolaylaşsın – Ekspres Evim
    5 ay önce

    […] da kolaylaşmasını ve daha farklı temizlik bilgilerine ulaşmayı istiyorsanız o halde sizlere Kolay Temizlik Püf Noktaları yazımızı incelemenizi tavsiye […]

    1
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com