Kuru Ciltler İçin Bakım Tarifleri

Kuru Ciltler
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Kuru ciltler için bakım tarifleri dediğimizde güzellik sırlarına vakıf olanlarına aklına ilk önce muz, papatya ve zeytinyağı gelir. Fakat bu yazımızda siz meşgul olan bayanları fazla uğraştırmayacak ve ve bu üçlü için kısa ama çok etkili bakım formüllerini sizlere sunacağız.

Kuru Ciltler İçin Bakım Tarifleri …

Muz Kabuğu Bakımı; Bu önemli tarifi uygulamak için 300 ml kadar kaynar su ile 1 tane de küçük muza ihtiyacınız var. Yapmanız gereken ilk şey muzu iyice ezmek ve porselen ya da cam bir kabın içerisine kaynar suyu koyup içine de muz lapasını eklemektir. Sonrasında bırakın muz lapası bu kaynar su ile güzelce demlensin. Su tamamen soğuduktan sonra bu su ile yüzünüzü güzelce yıkamanız bakımı tamamlamanızı sağlayacaktır.

Papatya Çayı Bakımı; 200 ml su ile 1 yemek kaşığı kadar da Mayıs papatyası temin ettiğinizde bu sağlıklı bakım formülünü uygulayabilirsiniz. Suyu cezvede kaynatın ve sonrasından ateşten alıp hemen su soğumadan papatyayı ilave edin. Sonrasında yine acele bir şekilde cezvenin üzerini kapatın. Bu şekilde 10 dakika kadar bekletin ve sonrasında suyu bolca yüzünüze sürün. Fakat bundan öncesinde papatyaları süzmeyi unutmayın. İsterseniz cildinize sürmek yerine suyu dinlendirip papatya suyunu buz kalıbına alıp sonrasında dondurabilir ve her sabah bir buz küpü ile cildinizi canlandırabilirsiniz.

Zeytinyağı Kompresi; Pamuk, gazlı bez ve 1 yemek kaşığı kadar da zeytinyağı temin etmeniz gereklidir. Sonra gazlı bezi ısıttığınız zeytin yağına bulayın ve bu bezi en az 20 dakika süre ile yüzünüzde tutun. 20 dakika sonra cildinizi sıcak su ile temizleyin.  Sonrasında da soğuk ve nemli bir havlu ile cildinizi nemlendirin.

Bu kısa ama önemli bakım tariflerimizi beğendiyseniz ve bu reçeteler yanında bir de maske olsaydı ne kadar güzel olurdu diyorsanız hemen sizlere Elma Kefir Maskesi tarifimizi öneriyoruz. Çünkü bu bakımların üzerine cilde uygulanacak doğal bir kuru cilt bakım maskesi ile cildiniz hem temizlenmiş hem de üzerine gerekli cilt maske bakımı sayesinde eski gençliğine bir adım daha yaklaşmış olacak!

OKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  • Kuru Ciltler – Ekspres Evim
    4 ay önce

    […] Kuru cilt bakımı yaparken cilt maskesi, cilt losyonu ve cilt yağları kullanılmalıdır. Özellikle cilt yağları yani doğal bitkisel yağlar kuru ciltlerin tedavisinde çok faydalıdır. […]

    0
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com