Kuru Ciltler

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Kuru ciltlerde yağ salgılama oranı çok azdır. Eğer cildiniz daha önce kuru değilse o zaman cildiniz, fazla güneşe maruz kalmak ya da soğuk ile temas, susuzluk ve vitamin eksikliği gibi nedenlerden dolayı kurumuş olabilir. Ayrıca cildinizi sürekli olarak yıkamak, aşırı sabun kullanmak ve çevresel faktörler gibi nedenler de kurutabilir. Her şeyden önce cildinizin neden kurulduğunu anlamanız şarttır.

Eğer kuru bir cilde sahipseniz, özellikle göz çevrenizde karışıklıklar meydana gelebilir. Cildiniz kaş bölgesinde pullanma ve çatlak oluşumu için de çok uygun bir yapıya sahiptir.

O yüzden kuru cilde sahip olan bayanlar maske ve makyajlarını temizlerken mutlaka daha dikkatli olmalılar. Cilt temizliği yaparken kullanılan ürünün cildi daha da kurutmasının özen gösterilmelidir.

Kuru cilt bakımı yaparken cilt maskesi, cilt losyonu ve cilt yağları kullanılmalıdır. Özellikle cilt yağları yani doğal bitkisel yağlar kuru ciltlerin tedavisinde çok faydalıdır.

OKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  • Güney Dönencesi Losyonu Nasıl Hazırlanır? – Ekspres Evim
    5 ay önce

    […] başında gelmektedir. Kuru bir cilde sahipseniz ona göre bakım yapmak durumundasınız. Kuru ciltler, bakıma ve yağlı olmaya ihtiyaç duyarlar. Gerekli yağ oranı sağlanmazsa ciltte çatlamalar […]

    1
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com