Kusmuk Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Kusmuk lekeleri
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Kusmuk lekeleri anında temizlenmelidir. Ön temizleme için spatula, kaşık ya da kâğıt havlu kullanılabilir. Ön temizleme işleminden sonra 1 yemek kaşığı kadar boraks ve 2 ölçü kadar da su karıştırılır ve kusmuk lekesi bu karışım ile hemen temizlenir. Eğer bu işleme rağmen hala leke kaldıysa hemen tıraş köpüğü ile bir kez daha temizlenmelidir.

Kusmuk Lekeleri….

1 yemek kaşığı kadar boraks ve 2 ölçü kadar sıcak su karışımı hazırlanır. Sonra çok yoğun olan lekelerin üzerinde en az 1 gece boyunca bekletilir. Sonrasında her zaman yıkadığınız gibi lekeyi yıkayabilirsiniz.

Kötü kokuyu temizlemek için 1 kova kadar sıcak suyun içine 1 yemek kaşığı kadar tuz dökün. Sonra kıyafeti 1 saat boyunca bu suyun içinde bekletin ve sonra her zaman yıkadığınız gibi yıkayın.

Kötü kokuyu geçirmenin bir diğer yolu da hidrojen peroksit ile karbonat ve birde bulaşık deterjanını karıştırıp lekenin üzerine uygulamaktır.

Eğer leke inatçı bir leke ise o zaman lekeli bölgeyi susuz el temizleyici ile temizleyin ve yıkama işlemini de her zaman uyguladığınız gibi uygulayın.

OKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com