Leke Çıkartmada Kullanılan Maddeler ve Özellikleri Nelerdir?

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Kıyafetlerimiz de ve eşyalarımız da zamanla oluşan lekeleri çıkartmak ve bu lekeler için sürekli pratik çözümler ararız.  Evinizde sürekli bulunduracağınız birkaç leke çıkartıcı madde ile marketlerden pahalı şekilde alacağınız ve kıyafetlerinizde deformasyona sebep olacak olan maddeler yerine, kolay ve pratik bazı yolları denemeye ne dersiniz? Leke çıkartmada kullanılan maddeler ve özellikleri, aslında sanıldığı kadar zor ve meşakatli değildir. Sadece doğru kullanılmalı ve dikkatli olunmalı.

Leke Çıkartmada Kullanılan Maddelerin Genel Özellikleri…

  1. Emici Maddeler
  2. Eritici Maddeler
  3. Renk açan, ağartan Maddeler

Çam sakızı ve katran ile boya lekerini, ince kumaşlarda oluşan yağ lekelerini kolaylıkla çıkartabilirsiniz. Eritme yöntemi ile kolaylıkla uygulanır. Çam sakızını veya katranı eriterek kumaşlara uygulamanız yeterli olacaktır.

Talk pudrası ve somyer toprağı kullanarak, tüylü ve açık renk kumaşlarda yağ lekelerini kolaylıkla çıkartabilirsiniz. Bu tarz kumaşlar genelde emici yapıya sahip olduğu için deterjanlar kullanımı yıpranmaya sebep olabilir. Bu nedenle talk pudrası ve somyer toprağı sizin için pratik çözüm olacaktır.

Limon asidi ve sirke asidi ile beyaz çamaşırlar üzerinde oluşan mürekkep, boya , kan,çay, kahve şarap gibi lekeleri kolaylıkla çıkartabilirsiniz. Beyazları çamaşır suyuna yatırarak temizlemek yıpranmalara sebep olduğu ve sağlık açısından risk taşıdığı için bu yöntem sizin sağlıklı ve pratik temizlik yapmanızı sağlayacaktır.

Evine özen gösteren hanımların en baş problemlerinden biri de eve sinen kokulardan nasıl kurtuluruz olmuştur. Yemeklerden veya farklı şekillerde evinize bulaşan ve eşyalarınızın üzerine sinen kokulardan kurtulmanız hiç te zor değil. Aksine birkaç yöntem ile kolaylıkla kurtulabilir ve evinizde daha huzurlu şekilde oturabilirsiniz.

OKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com