Makine Parlatıcısı Nasıl Yapılır?

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Evimizde sürekli kullandığımız mutfak eşyaları kaşık, çatal, bardaklar, tabaklar, tencereler sürekli üzerlerinde su lekeleri ve deterjan kalıntıları bırakarak bizlerin canını epeyce sıkmaktadır. Elde yıkamada da zamanla aşınan eşyalarımız ve makinalarda da sanki bu lekerden dolayı temizlenmiyormu sorusu sizlerinde aklını karıştırmaktadır. Marketlerde bu türdeki ürünler oldukça pahalı ve zamanla ev ekonomisini zorlayan vaziyetlere dönüşebilir. İşin bizleri zorlayan kısımı ise bu ürünlerin devamlı kullanılması gerekmesidir. Yani bir bulaşık yıkarken yanında onlarca ürün kullanarak hem kendi sağlığımızı hem de ev ekomisini yavaş yavaş zedeleyerek zamanla bizleri pişman edecek sonuçlar doğurmasına sebep olmaktayız. Peki bizler makine parlatıcısı kullanırken ne tür zehirli maddeleri de tüketiyoruz ? Peki bu maddelerin basit çözümleri var mı?

Makine Parlatıcıların İçerisinde Bulunan Zararlı Maddeler…

  • Koruyucu maddeler (Metilkloroizotiazolinon, metilizolinon..vb)
  • Rengi gözümüze hoş gözükmesi için kullanılan boya maddeleri
  • Çözücü yani kümen sülfonat
  • Sentetik sürfaktanlar, Noniyonik aktif madde
  • Parfümler ve çeşitli esans içerici maddeler

Makine Parlatıcısı İçin Sağlıklı Alternatif Yollar…

  • Makinenizin parlatıcı gözünü doluracak ölçüde sirke koyabilirsiniz.
  • Sirkenin yanında biraz kabuk tarçın koyarak hoş koku vermesini sağlayabilirsiniz hem de sirkenin ağır kokusunu bastırmış olacaktır. Sirke de bulaşıklarda leke kalmasını engelleyecektir.

Hazır konu sirkeden açılmışken bu mucizevi etkilere sahip olan sirke hakkında sizler ile biraz konuşmak isterim. Evinizde yapımı da kolay veya marketlerden kolaylıkla ulaşabileceğiniz sirke sadece yemeklerde, salatalarda değil temizlikte de oldukça başarılı sonuçlar vermekte. Sirke ile ev temizliği nasıl yapılır sorusu sizlerin de aklında dönüyorsa, temizlik oldukça kolay ve sonuçları pahalı deterjanlara göre oldukça ekonomik sonuçlara sahip sirkeyi hepinize tavsiye ediyorum.

OKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com