Mikser Nasıl Temizlenir?

Mikser
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Mikser bir başka değişle elektrikli çırpıcınızı kesinlikle çok soğuk ya da çok sıcak yiyecekler koymayın. Eğer buz koymanız gerekiyorsa buzu biraz kırdıktan sonra koyun. Mikserinizi asla en hızlı konumda çalıştırmayın. İlk önce yavaş sonra orta en sonra da yüksek hızda çalıştırın. Mikserinizi kapatacağınız zaman da aynı işlemleri tersinden uygulayarak kapayın.

Mikserinizi kesinlikle dörtte üçten daha fazla bir şekilde doldurmayın. Mikserin içindeki malzemeleri 3 dakikadan daha fazla karıştırmayın. Eğer daha fazla karıştırmanız gerekiyorsa o zaman 15 saniye kadar miksere dinlenme zamanı verin.

Mikser Temizliği….

Mikserinizi temizlemek için mikserin içerisine biraz bulaşık deterjanı koyun ve mikseri yarısına kadar sıcak su ile doldurun ve iyice karıştırın. Mikseriniz saniyeler içinde tertemiz olacaktır.

Eğer mikseriniz dağınık bir şekilde püskürtme yapıyorsa kaseyi alüminyum folyo ile kapayın. Mikserinizin karıştırıcıları için de birkaç tane delik açmayı unutmayın.

Mikserinizi çok daha kolay temizlemek için yumurta çırpıcılarını sebze yağı ile yağlayın. Ya da kullanım öncesinde gliserin ile yağlayın.

OKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com