Mutfak Temizleme İpuçları

mutfak
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Mutfak; Buzdolabınızda kötü kokular varsa, bu kokuları gidermenin en iyi yolu, bir ka­ba biraz süt koyup dolabın bir köşesine yerleştirmektir.

Mutfak Temizliği

Buzdolabınızdaki yiyecek kokularını gi­dermek için, pamuk parçasının üzerine bol miktarda vanilya dökün. Daha sonra su dolu bir bardağın içine atarak buzdolabına koyun.

Eğer buzdolabınızı uzun süre kullan­mayacaksanız,  o zaman içerisinde koku oluşmaması için, biraz odun kömürü koymanız yeterli olacaktır.

Buzdolabındaki nemi almak için, dola­ba içi tuz dolu bir kap yerleştirin.

Kızartma Yağını Sıçratmamak…

Ev hanımlarının kızartma yaparken en büyük şikâyetlerinden birisi olan yağ sıçramasının önüne geçebilmek için, kızartma yağının içine bir miktar ek­mek veya tuz atılması yeterli olacaktır.

Izgara Kokuları….

Mutfağınıza sinmiş ızgara kokusunu yok etmek için ızgaranın üzerine defneyaprağı, adaçayı yaprağı veya kekik yaprağı koyun.

Karnabahar Kokusu….

Karnabahar pişirirken eve yayılan kötü karnabahar kokusundan kurtulmak için önce pişirme suyuna bir parça tuz ve iki kaşık sirke ilave edin. Bir süre bekledikten sonra içine sebzeleri ekleyin.

 Çaydanlığı Temizlerken…..

Zamanla mat bir renge bürünen çay­danlığa eski görünümünü kazandırmak için ilk önce yarım bardak sirkeye bir tutam kadar tuz atıp sert bir süngeri buna batırarak çay­danlığı silin.

Kötü Kokan Fırınlar…

Fırınınıza sinmiş olan kötü yemek kokularını temizlemek isterseniz yemek yapmadan önce fırınınızın ortasına yarısı sirke yarısı su doldurulmuş bir tava koyun. Fırını bir­kaç dakika ısıtın. Soğumaya bırakın.

Mikrodalga Fırınlar….

Mikrodalga fırınınızın ömrünü uzatmak istiyorsanız içindeki buharı alması için en az haftada bir kez, bardağa konula­cak suyu fırın için de bir kaç dakika döndürün.

Lahana Kokusu…

Lahana yemeği yaptıktan sonra evinize sinen lahana kokusundan kurtulmak ar­tık çok kolay. Bunun için bir tane elmanın kabuğunu soyun ve lahananın pişirme suyuna ilave edin. Bu sayede hem koku çabucak yok olacak, hem de lahananın hazmı daha kolay olacak.

OKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com