Mutfak Temizleme Püf Noktaları

Mutfak temizlerken aklınızda bulunması gereken ve özellikle de hayatınızı kolaylaştıracak temizlik bilgilerini sizler için bir araya getirdir.

mutfak temizliği
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Mutfak temizlerken aklınızda bulunması gereken ve özellikle de hayatınızı kolaylaştıracak temizlik bilgilerini sizler için bir araya getirdir. Eğer sizde mutfak temizlerken hem zamandan hem de malzemeden tasarruf yapmak istiyorsanız, aşağıdaki yazımıza bir göz atmanız yeterlidir.

Mutfak Temizleme Püf Noktaları …

Soğan tahtasındaki soğan ve sarımsak kokusunu gerçirmek için yarım limonu tahtaya sürün ve bu limonla tahtayı güzelce ovun. Daha sonra karbanot ve suyu karıştırıp macun haline getirdikten sonra tahtayı güzelce silin ve sonrasında tahtayı bol su ile yıkayın. Bu sayede tahtanın hem temizliğini sağlamış olursunuz gem de tahta üzerindeki kötü kokulardan kurtulmuş olursunuz.

Döşemeye düşen yumurtayı temizlemek için üzerine hemen bol miktarda tuz serpin ve bir kaç dakika sonra da kurumuş yumurtayı bir süpürge ya da bez yardımı ile temizleyin.

Camlardaki boya izlerini temizlemek için sıcak sirkeli su kullanmanız yeterlidir.

Çelik lavabo ve çelik tencere çiziklerini bebek yağı iyice ovarak tamamen temizleyebilirsiniz.

Bulaşıkları elde yıkamak veya tezgahı temizlemek için kullanmış olduğunuz süngerleri elde değil bulaşık makinesinde yıkayın.bu sayede bu süngerler çok daha temiz olacak ve içlerinde üreyen bakterilerde tamamen kaybolacaktır.

Dibi tutan tencereler hala sıcakken içine toz deterjan koyun. Sonra nemli kağıt havluyu üzerine örtün ve yanıkların kabarması için bir süre bekleyin. Bu sayede bu yanıkların kolayca temizlendiğini gösreceksiniz.

Dökme demir ve tavalarıb dış kısımlarını fırın temizleme deterjanı ile temizleyebilirsiniz. Deterjanı uyguladıktan sonra en az 2 saat boyunca bekleyin ve sonrasında kirleri sirkeli temiz su ile güzelce silin. Tava temizliğinin ardına tava hala sıcakken iç kısmını yağlı kağıt ile ovun. Bu sayede tavanın paslanmasını önlemiş olursunuz. Yağlı kağıt yoksa zeytinyağı da aynı işi görecektir.

Bakır tencereleri temizlemek için sprey şişesini üç yemek kaşığı kadar tuz ve sirke ile doldurun. Sonrasında şişeyi güzelce çalkalayın ve tencereye bol miktarda sıkın ve tencereyi temiz bir bez ile ovun. Sonrasında tencereyi deterjan ile yıkayın ve duruladıktan sonra iyice silin ve kurulayın. Bakırlarınızı parlatmak için ketçap ya da diş macunu kullanabilirsiniz.

Çöp kutusundaki kötü kokuları gidermek için çöp kutusunun içerisine portakal kabuğu ya da limon kabuğu yerleştirebilirsiniz. Ayrıca çöp kutusunun daima temiz kokmasını istiyorsanız o zaman her hafta çöp kutunuzu kokulu bir bulaşık deterjanı ile yıkamayı unutmayın.

Bu yazımızı beğendiyseniz ve ev temizliği ile ilgili tüyolarımızı da okumak isterseniz tek yapmanız gereken Ev Temizlik İpuçları yazımızı okumanız yeterlidir.

OKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com