Sentetik Mobilya Boyaları Nasıl Temizlenir?

Sentetik mobilya boyaları
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Sentetik mobilya boyaları içerisinde çok fazla selüloz ve poliüretan bulunur. Yüzeyleri parlak, sert ve dayanıklıdır. Bu yüzden düzenli aralıklar ile toz almak ve zaman zaman da silikon cila uygulamak şarttır.

Sentetik Mobilya Boyaları…

  • Uyguladığınız cila yapışkan ve de donuk bir hal alıyorsa hemen 1 çorba kaşığı sirkeyi bir miktar deterjan ile karıştırın ve ılık su ilave edip bir sünger bezi bu karışıma batırıp bölgeyi iyice silin. Sonrasında temiz bir bez ile aynı bölgelerin üzerinden yeniden geçin.
  • Abanoz temizliği yapmak için 1 çorba kaşığı sirke ve 2 su bardağı suyun içine bir bezi batırın ve bezi iyice sıkıp abanoz temizliği uygulayın. Sonrasında saf keten yağı yardımı ile yağlayın. Bu uygulama sayesinde abanozun hem koyuluğunu hem de parlaklığını koruyabileceksiniz.
  • Parlak metal perde takımlarını parlatmak isterseniz 1 çorba kaşığı sirke ve 1 su bardağı suyu iyice karıştırın ve perde takımlarını bu karışımın içinde 15 dakika boyunca kaynatın. Sonrasında durulama yapmadan kurutun.
  • Pirinç eşya temizliği çok önemlidir. Çünkü pirinç ihmal etmeye gelmez ve hemen kararır. Pirinç üzerine uygulayacağınız sirke ve tuz karışımı veya tuza batırılmış limon ya da pirinç cilası istediğiniz temizliği sağlamazsa pirinç eşyayı sitrik asit içeren solüsyonun içine koyun. 3 ½ litre sıcak suda yani 25 gram kadar sitrik asit kullanın ve metal olmayan temiz bir kap kullanın. Eğer pirinç eşyanız daha büyük ise o zaman daha fazla solüsyon kullanabilirsiniz.
  • Pirinç eşyalardaki yeşil ve mavi lekeleri temizlemek için sert ve küçük pirinç eşyalarınızı yarım fincan çamaşır sodası ve yarım litre suda kaynatabilirsiniz. Ufak leke izlerini temizlemek için de sirkeli bir bezi ya da tuza batırılmış limon suyunu kullanarak pirinç eşyayı ovabilirsiniz. Sonrasında en az 2 defa durulamayı ve kuruttuktan sonra da cilalamayı unutmayın.

Eğer yukarıdaki mobilya temizliği yazımız ilginizi çektiyse o zaman size rattan mobilya nasıl temizlenir yazımızı da okumanızı öneriyoruz.

OKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com