Sirke İle Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Sirke İle Ev Temizliği Nasıl Yapılır?
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...

Sirke dünyanın heryerinde en çok kullanılan mucize sıvı olarak bilinir. Yemekten temizliğe kadar oldukça geniş kullanıma sahip olan sirke ile temizliğinizi oldukça ekonomik ve hijyenik hale getirebilirsiniz. Pahalı markaların deterjanları evinizdeki eşyalarda deformasyona sebebiyet vermektedir. Büyük umutlar ile alınan pahalı temizlik ürünleri, evinizde uyguladığınızda çoğunlukla iyi performans vermez üstelik eşyalarınıza zarar da verebilir. Ev hanımlarının sıkılıkla şikyet ettikleri bu durumu göz önünde bulunduracak olursak sirke tam size göre bir tavsiye olacaktır. Yapısı gereği hiçbir yüzeye zarar vermez, aksine işinizi oldukça kolaylaştırır ve size daha fazla zaman kalmasına yardımcı olur.

Sirke ile Evinizi Kötü Sigara Kokusundan Arındırın…

Sigara kokusu başta kıyafetleriniz olmak üzere perde ve mobilyalarınıza hatta duvarlarınıza kadar siner. Ne kadar havalandırırsanız da evinizden o ağır koku bir türlü gitmez ve siz bu durumdan zamanla oldukça rahatsız olmaya başlarsınız. Ne kadar oda parfümü kullansanız da sigara kokusu ile karışınca daha da katlanılmaz garip bir koku haline gelecektir. Evinizden sigara kokusunu yok etmek için;

 • Bir su bardağı sirkeyi oldukça geniş ağızlı bir kaba koyun.
 • Sigara kokusunun en keskin olduğu bölgeye kabı yerleştirin.
 • Bir gün boyunca kabı ortada bıraktığınız takdirde sigara kokusu tamamen yok olacaktır.

Sirke ile Elektronik Cihazları Temizleyin…

Ekektronik cihazlar evinizde en çok tozlanan kirlenen eşyalar arasındadır. Beyaz eşyalar başta olmak üzere elektronik cihazları temizlemek oldukça vakit alıcı ve zahmetli bir iş olabilirler. Çünkü dikkatli olmamız gerekir, zarar vermeden temizlemek, cihazı çizmememek görseline zarar vermemek gereklir. Evinizde kullandığınız deterjan ve kimyasal temizleyiciler cihazlara zarar verebilir, aşındırabilir ve bozabilir. Bu da size maddi bir kayıp aynı zamanda vaktinizin de boşa gitmesi demektir. Bu duruma alternatif olarak sirke kullanmaya ne dersiniz? Herkesin evinde bulunan sirke yemeklerde olduğu gibi temizlik ürünlerinde de kullanılmaktadır.

 • Geniş tasın içine bir çorba kaşığı sirkeyi dökün.
 • Bir bardak ta su koyarak temizliğe başlayın.
 • Yumuşak bir bezi karışım ile nemlendirerek oldukça güçlü bir yüzey temizleyici elde etmiş olacaksınız.

Sirke ile Panjurlarınızı Kirlerden ve Birikintilerden Arındırın…

Panjur temizliği en hanımları için çok önemli temizlik alanlarından biridir. Hem görsel açıdan hem de evin içine yayılan pislikleri önlemek için düzenli yapılması gerekmektedir. Kullandığınız kimyasal temizleyicilerin zamanla panjurları aşındırdığı, yıprattığı ve pahalı tamir masrafları çıkarttığı gözlemlenmektedir. Bunu engellemek için evinizde dolabınızın köşesinde duran sirke yi kullanmaya ne dersiniz? Böylelikle hem ekonomik hem de hijyenik sonuçlar elde etmiş olacaksınız.

 • Elma sirkesini sıcak suya karıştırın.
 • Yumuşak temizleme bezini karışımda nemlendirerek panjurlarınızı temizleyin.

Mutfakların temizliği ev hanımları için oldukça mühim olmazsa olmaz kurallardan biridir. Ev halkına her gün lezzetli yemekler yapan ev kadınları mutfaklarını her daim temiz tutmak zorunda kalmaktadırlar. Buna istinaden ev temizliğini kolaylaştıracak olan limon ile mutfak temizliği önerilerine bakmaya ne dersiniz? Temizliği kolayca halleder ve zamanınız size kalır.

OKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

 • Makine Parlatıcısı Nasıl Yapılır? – Ekspres Evim
  5 ay önce

  […] sirke sadece yemeklerde, salatalarda değil temizlikte de oldukça başarılı sonuçlar vermekte. Sirke ile ev temizliği nasıl yapılır sorusu sizlerin de aklında dönüyorsa, temizlik oldukça kolay ve sonuçları pahalı […]

  0
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com