Sirke Nasıl Kullanılır?

 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...

Sirke dünyanın en mucizevi ürünlerinden biri olarak hayatımızda yer almaktadır. Öyle ki; mutfaklarımıza sığamaz hem temizlikte hem de aklımızın ucuna dahi gelmeyecek yerlerde inanılmaz kullanımı ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Hem sağlıklı hem de kesin çözümleri bile bizlerin sağlığını asla tehdit etmeden rahatlıkla hayatımızdaki yerini en güzel şekilde almaktadır. Bizlerde sirkenin etkili kullanımına dair birkaç ip ucu sizler için paylaşacağız.

Karıncalar İçin Sirke Kullanımı…

 • Karınca istilası olan alanlara ve etrafınıza sirkeli suyu püskürtün. Karıncalar asla sirkeyi sevmezler ve teket teker uzaklaştıklarını göreceksiniz.

Arabalar ve araba Camları İçin Sirke Kullanımı…

 • Bir litrelik şişeye yarısı su yarısı sirke olmak üzere doldurun. Sirkeli suyu arabanızın camlarına dökerek buzlanmayı engelleybilirsiniz. Aynı zamanda eski decals ve sakızları da temizleyebilirsiniz.

Boya Fırçalarının Sirke ile Temizlenmesi…

 • Kaynayan sirkenin içerisine boya fırçalarını koyarsak boyaların kolaylıkla çıktığını ve fırçanın ilk aldığınız gündeki görünüşüne kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Taze Koparılmış Çiçeklerde Sirke Kullanımı…

 • Yeni ve taze çiçekleri korumak hepimiz için zorlayıcı bir yöntemdir. Bu durumu kolay hale getirmek için de bir litre suya 2-3 kaşık sirke ekleyerek taze çiçeklerin ömrünü uzatabiliriz.

İstenmeyen Çimen ve Yabani Otlarda Sirke Kullanımı…

 • Su ilavesi olmadan direkt sirkeyi otların üzerine sıkarsak otların birdaha orada yetişmediğini göreceksiniz.

Bahçeli evlerin en güzel yanlarında biri de bahçelerin güzel ve hoş duran yanlarının tadını çıkartmaktır. Fakat bahçe kurtları zaman zaman başımızı ağrıtabilir ve bu durumdan ister istemez kurtulma isteği duyarız. Bunun  için de basit yöntemler bulunmakta.

OKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

 • Evde Cam Temizleyici Nasıl Hazırlanır? – Ekspres Evim
  2 hafta önce

  […] kullanarak evinizi daha sağlıklı bir ortama dönüştürmek istiyorsanız sizlere önerimiz Sirke Nasıl Kullanılır […]

  0
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com