Temizlenmesi Zor Lekeler Nasıl Çıkartılır?

Temizlenmesi zor lekeler
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Temizlenmesi zor lekeler temizlenirken de her zaman sirkenin yardımına başvurabilirsiniz. Unutmayın temizleme ve leke çıkartma işlemi ne kadar doğal olursa sevdikleriniz ve sizin için o denli sağlıklı olacaktır.

Temizlenmesi Zor Lekeler…

Çimen ve Meyve Lekeleri; Bu lekeleri güvenli bir şekilde temizlemek için leke henüz tazeyken sirke ile temizleyin.

Sıcak Ateşte Kavrulmuş Kumaş; Sirke yardımı ile hafif bir şekilde ovalayın ve hem temiz hem de beyaz bir bez ile kumaşı silin.

Hardal Lekesi; Susuz el temizleyicisi ile ovduktan sonra hemen soğuk su ile durulayın. Eğer isterseniz yani el temizleyicisi yok ise o zaman 2 saat boyunca kumaşı sirkede bekletin. Sonrasında kalıp sabun ile ovun ve yine soğuk suda kumaşı yıkayın. Gerekli görürseniz hafif bir beyazlatıcı solüsyonu su ile karışık bir şekilde kumaşa uygulayabilirsiniz.

Sert Su Lekeleri; Mineraller nedeni ile oluşan bu lekeleri temizlerken sek beyaz sirke kullanın.

Safran Lekesi; Kumaş üzerindeki safran lekelerinin üzerine bir kalıp sabun yerleştirin ve bu şekilde en az 1 saat kadar bekletin ve sonrasında yıkama işlemi uygulayın. Sabunun biraz nemli olması gerektiğini unutmayın.

Zor lekeler yazımızla sizlerle bazı basit ama etkili temizlik yani leke çıkartma yöntemlerini paylaşmak istedik. Ancak her leke türü yukarıdaki gibi kolayca çıkmayabilir özellikle de yağlı lekeler. Eğer yağlı lekelerle başınız dertteyse hemen yağlı lekeler nasıl temizlenir yazımızı inceleyebilir ve yağlı lekelerin nasıl çıkartılması gerektiğini öğrenebilirsiniz.

OKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com