Zayıf Saçlar İçin Elma Suyu Sirkesi Nasıl Uygulanır?

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Saçlarımız çevre şartlarından çok kolay etkilenir. Bizler de saçlarımızın bu durumdan etkilenmemesi için saç bakımına özen göstermeye çalışır fakat neler yapacağımızı pek bilemeyiz. Kepek, kellik, kafa kaşıntısı, kuru ve zayıf saçlar hepimizin şikayet ettiği saç problemlerinin başında gelmektedir. Her saç teli kendi içerisinde yağ keseciğine sahiptir. Fakat bu kesecikler zaman zaman deformasyona uğrayabilirler. Şişe basili, bu keseciklerin tıkanmasını ve kabuk bağlamasını salar ve arkasından kepek oluşur. Oluşan kepekler de saç derisini kaplar ve saç dökülmeleri meydana gelmeye başlar. Bizler de bu durumla karşı karşıya kalmak istemediğimiz için saç derisinin temizliğine önem veririz. Kelliğin başlıca sebeplerinden biri yağ açlığı çeken saçlardır. Yağdan yoksun kalan saçlar kırılır ve kökten dökülmeye başlar. Su değdikçe acıyan saç derisi kızarık bir görüntü ve arkasından kepekli bir saç derisine sebep olmaktadır. Bu durumda saç derisi için sirkenin nasıl kullanılabileceğini listeliyoruz.

Kepek için…

  • Üç yemek kaşığı sirkeyi bir fincana koyun ve bir sünger yardımı ile direkt olarak saç derisine uygulayın. Saç diplerinin sirkeyi iyice yaydığından emin olduğunuzda on dakika kadar bekletin ve durulayın. Çünkü sirke saç derisindeki uygun asit dengesini sağlamakta ve kepek oluşumunu azaltmaktadır.

Kuru saçlar için…

  • Saçınıza haftalık olarak sirke ile birlikte Hintyağı veya zeytinyağı uygulayın ve saçınızı sarın. Yarım saat ile üç saat arası bekleme süresinden sonra şampuan ile durulayın.

Saçlarınız doğal ve sağlıklı görüntüye kavuştuktan sonra saç nasıl parlatılır konusu da gündeme gelmektedir. Bunun  için de benzeri ve oldukça etkin yöntemler bulunmaktadır.

OKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com